KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15275197
nr 1527 5197
Einar Norelius
(1900-1985), Sverige
Etsning, "Näsflöjt". Signerad, numrerad 72/210,20x24 cm, yttermått inklusive ram: 38x42 cm
Einar Norelius, född 1900 i Falun, död 1985, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 13 mars 2023
kl 19:24:29
100 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
Einar Norelius
Läs mer om Einar Norelius